HAKKIMIZDA

Hayat...

İnsanoğlunun doğumundan ölümüne kadar geçirdiği serüvenlerle dolu bir döngüdür. Bu döngünün kalitesi ise sağlıklı beslenme ile belirlenir. Düşük proteinli ve glutensiz beslenmesi gereken bireylerin sağlıklarını koruyabilmek, hayat kalitelerini arttırabilmek ve hayatlarına güzel katkılar sağlayabilmek için yola çıktık. TÜBİTAK 1512 Genç Girişimci Projesi kapsamında destek görmeye hak kazanan çalışmamızın ana fikri toplum sağlığı için özel beslenme alanındaki sağlıklı ve ulaşılabilir ürün açığını kapatmak, toplumsal duyarlılık ve farkındalığı arttırmaktır. Bu amaçla Gıda Mühendisi ve Kadın Girişimci olarak 2017 yılında kurduğumuz firmamız Ar-Ge sürecini başarıyla tamamlayan ürünlerini piyasaya çıkarmaktadır.

Bedriye ÜLKÜSEVEN

Pamukkale Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümünden mezun oldum. Uzun yıllar boyunca Unlu Mamuller sektöründe, alanında öncü firmalardan birinde Kalite ve Ar-Ge Mühendisi olarak çalıştım. Firmanın ürün yelpazesini genişletmek amacıyla glutensiz ve düşük proteinli ürünler üzerinde çalışmaya başlamasıyla bu ürünlere ait Ar-Ge birimine geçtim. Görev değişimi akabinde üzerinde çalıştığım ürünlerin hitap ettiği müşteri ve derneklerle iletişime geçtim. Firma-müşteri ilişkileri kapsamında iletişimi sürekli devam ettirdim ve özel beslenmesi gereken bireylere, özel beslenme diyetlerine karşı farkındalığım ve duyarlılığım arttı. Bu birime geçtikten sonra teknik olarak glutensiz ve düşük proteinli ürünleri yakından tanıdım. Glutensiz/Düşük proteinli Ekmek ve Un Karışımlarının yeniden formülasyonu üzerine bir TÜBİTAK projesi yazdım. Proje süresince edindiğim bilgi ve deneyimler ile duyarlı bir Gıda Mühendisi olarak, bundan sonra sadece özel beslenme alanına özgü çalışmalar yapmayı, özel beslenmesi gereken bireylerin hayat kalitelerini arttırmayı ve hayatlarına katma değer katmayı amaçladım. 

Sizlerden gelen öneriler ve bilimsel kaynaklardan yola çıkarak sürekli iyileştirme ilkeleri doğrultusunda ürünlerimiz gözden geçirilmekte, çalışmalarımız özenle devam etmekte ve ürün yelpazemiz genişlemektedir.

Amacımız; özel beslenme alanında herkesin rahatlıkla ulaşabileceği, uygun fiyatlı, yerli üretim profesyonel ürünlerimizle özel beslenmesi gereken bireylerin hayat kalitelerini arttırmak.

Düşük proteinli, glutensiz ve vegan ürünlerimizle sizlere en iyi hizmeti vermekten gurur duyuyoruz...